Миколаївщина: аграріям півдня України пропонують вирощувати нетрадиційні культури

Миколаївщина:  аграріям півдня України пропонують  вирощувати нетрадиційні культури

Внаслідок кліматичних змін наповнення садів і полів на півдні України зміниться найближчі 10 років.
До традиційних черешні, вишні, яблуні, суниці садової, малини додадуться хурма, зизифус, гранат, фізаліс, азиміна, пепіно та багато інших культур.
Такий прогноз зробив доктор сільськогосподарських наук професор кафедри рослинництва і садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету Михайло Федорчук під час конференції «Малопоширені плодово-ягідні та горіхоплідні культури».
Про це повідомляє Ukurier.gov.ua.
За останні 20 років середньорічна температура повітря зросла на 0,8°С, а кліматичні зони змістилися на 250 кілометрів з півдня на північ. У зв’язку з глобальним потеплінням змінюється і рослинний світ.
Дрібні виробники активно шукають альтернативні культури. Нині на землях Одещини, Миколаївщини, Херсонщини за умови дотримання певних технологій можна вирощувати культури, традиційні для Грузії, Туреччини, Франції та Італії, країн Середньої Азії.
Наприклад, в Одеській області культивують міні-ківі — актинідію, на Херсонщині висаджують оливкові плантації. В Україні  величезний потенціал горіхових культур, вітчизняні сільгоспвиробники вже експортують фісташки.
«Якщо вирощуєте томати, вам буде неважко культивувати фізаліс, який належить до родини пасльонових, тому що агротехнологія для цих культур однакова. Фізаліс культура невибаглива й не потребує рясного поливу. Урожайність його — 13 тонн з гектара, що більше, ніж у томатів. Фізаліс придатний для виготовлення желеподібних кондитерських виробів. Плоди використовують для одержання лимонної кислоти. У сушеному вигляді фізаліс за смаком нагадує родзинки», –  зазначила кандидат біологічних наук, доцент кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету Віра Миколайчук.
Південь України також підходить для вирощування зизифусу, або китайського фініка, унабі. Річ у тім, що зизифус цвіте пізно, і травневі заморозки йому не страшні. Для вирощування необхідно підбирати сорти з великими плодами, які вирізняються низьким вмістом танінів.
Зизифус — знахідка для сердечників: у 100 грамах плодів 250 мг калію, він знижує тиск і рівень цукру в крові.
Також можна розглянути вирощування пепіно, або динної груші, не відрізняється від технології обробітку однорічних культур родини пасльонових: помідорів, перцю, баклажанів.
Про це розповіла Поліна Верещагіна, яка вирощує пепіно. Його можна культивувати в теплицях, де створюють необхідний мікроклімат, або в зимовий період у домашніх умовах зберігати вкорінені живці, в лютому-березні отримувати посадковий матеріал і пізніше переносити у відкритий ґрунт. Дозрілий пепіно має соковиту світло-жовту м’якоть із кисло-солодким смаком і екзотичним насиченим ароматом.
Однозначний висновок полягає у тому, що сільському господарству потрібно пристосовуватися до мінливих кліматичних умов.
Один із кроків збереження життєздатності підприємств і забезпечення рентабельності виробництва плодоовочівництва — це перехід на нові види культур.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив