Миколаїв: у прокуратурі області відбувся навчальний семінар, на якому обговорено проблемні питанння підтримання державного обвинувачення

Миколаїв: у прокуратурі області відбувся навчальний семінар, на якому обговорено проблемні питанння підтримання державного обвинувачення

На сторінці Прокуратури Миколаївської області у Фейсбук повідомляється:
27 квітня 2018 року, у регіональній прокуратурі проведено навчально-методичний семінар на тему: «Проблемні питання та недоліки у здійсненні процесуального керівництва та підтриманні державного обвинувачення, які призвели до порушення конституційних прав громадян та скасування судових рішень у кримінальних провадженнях судами вищих інстанцій».
Навчальний захід організовано та проведено управлінням підтримання державного обвинувачення в суді прокуратури області.
У роботі семінару взяли участь керівники місцевих прокуратур, їх перші заступники та заступники, начальники відділів та прокурори прокуратур, які здійснюють процесуальне керівництво та підтримують публічне обвинувачення в суді.
Участь у заході також прийняв заступник голови Апеляційного суду Миколаївської області Володимир Гулий, який у своєму виступі звернув увагу прокурорів на типові помилки, які допускаються у ході досудового розслідування та як наслідок призводять до скасування судових рішень апеляційною інстанцією. 
Начальником управління підтримання державного обвинувачення в суді Катериною Красніковою акцентовано увагу прокурорських працівників на проблемних питаннях та недоліках у здійсненні процесуального керівництва та підтриманні обвинувачення, які призводять до порушення конституційних прав громадян та ухвалення судами виправдувальних вироків у кримінальних провадженнях.
Так, упродовж 2018 року прокурорами в апеляційному порядку оскаржено понад 100 судових рішень. За результатом вже розглянутих апеляційних скарг прокурорів у кримінальних провадженнях скасовано та змінено вироки стосовно 55 осіб, з них вироки стосовно 19 осіб переглянуто за апеляційними скаргами, підготовленими управлінням та внесеними за підписом керівництва області. При цьому щодо 10 осіб після скасування незаконних судових рішень за апеляційними скаргами прокурорів ухвалено нові вироки судом апеляційної інстанції. 
Прокурор відділу підтримання державного обвинувачення в апеляційному суді Денис Телечкан та прокурор відділу забезпечення державного обвинувачення у регіоні Олеся Осипенко звернули увагу присутніх на типових істотних порушеннях вимог кримінального процесуального закону, помилках у застосуванні закону України про кримінальну відповідальність й призначенні покарання, що залишаються поза увагою державних обвинувачів та стають підставами для скасування судових рішень у кримінальних провадженнях за апеляційними скаргами, внесеними керівництвом регіональної прокуратури та іншими учасниками судового розгляду.
Прокурор відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного Денис Шульга, навів проблемні питання здійснення нагляду у формі процесуального керівництва за додержанням слідчими вимог кримінального процесуального закону щодо підстав та порядку проведення обшуку та огляду з урахуванням законодавчих змін, типові причини визнання судами протоколів цих слідчих дій недопустимими доказами. 
Завдяки проведеному семінару прокурори отримали можливість підвищити рівень кваліфікації з питань процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення.Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив