Поліція спростовує поширену у соціальних мережах інформацію щодо спроби викрадення дитини в мікрорайоні Намив

Поліція спростовує поширену у соціальних мережах інформацію щодо спроби викрадення дитини в мікрорайоні Намив

Днями серед батьків учнів загальноосвітніх закладів була поширена інформація стосовно нібито спроби викрадення невідомим чоловіком дев’ятирічної школярки в мікрорайоні Намив Заводського району Миколаєва.  
Вже зранку вказана інформація поширилась у соціальних мережах, а також серед батьківських груп у месенджері Viber. 
Повідомлення було наступного змісту:
Увага! Всім батькам, діти яких навчаються в мікрорайоні Намив. Вчора, 24.04.2018 року, дев’ятирічна учениця школи № 57 поверталася додому, розмовляла по мобільному телефону. До неї підійшов чоловік 40-50 років, схопив її за руку та намагався затягти до автомобілю, але дитині вдалося втекти.
Співробітники сектору ювенальної превенції Заводського відділу поліції провели ретельну перевірку викладених фактів. Правоохоронці опитали батьків та учнів вказаної школи, також були опитані керівництво та працівники освітнього закладу. Жодних заяв та повідомлень подібного роду від них не надходило. Крім того встановлено, що сторінки користувача, з якої був розповсюджений пост про нібито спробу викрадення малолітньої дівчинки, також не існує. 
Тож, виходячи з вищевикладеного, поліція спростовує розповсюджену у соціальній мережі інформацію.
З початку 2018 року на Миколаївщині зареєстровано 92 випадки залишення неповнолітніми своїх домівок, знайдено та повернуто додому 91, у розшуку перебуває 17-річний підліток. Фактів викрадення дітей не було.
Правоохоронці звертаються до батьків постійно проводити зі своїми дітьми профілактичні бесіди, розповідаючи про можливі подібні випадки, як необхідно спілкуватись із незнайомцями та як діяти, щоб не стати жертвою злочинних посягань, у тому числі, розповідати наведені нижче правила поведінки.
Правила поведінки з незнайомими людьми:
•    Не вступати в розмови з незнайомими людьми на вулиці, в міському транспорті, інших місцях, а у випадку коли поблизу немає інших людей не відповідати навіть на запитання незнайомців.
•    Якщо незнайомці проявляють наполегливість в установлюванні контакту з вами необхідно терміново тікати від них. А якщо вони вас переслідують, необхідно голосно кричати й звати на допомогу.
•    У випадку застосування незнайомцем фізичної сили, активно пручайтеся й голосно кричіть, “Рятуйте!”
•    Не приймати подарунків від незнайомців.
•    Ніколи не заходити одному в під’їзди будинків, ліфти й інші замкнуті приміщення разом з незнайомими людьми. 
•    Ніколи поодинці не надавайте допомогу незнайомим людям, наприклад, виконуючи прохання у перенесенні речей, особливо до них додому або до їхньої машини чи інші послуги.
•    У ситуації, коли фізично сильніші за вас незнайомі люди вимагають у вас гроші або речі - віддайте їм те, що вони хочуть, при цьому постарайтеся їх запам'ятати й відразу ж повідомите про те, що трапилося у поліцію, на спецлінію 102. Пам’ятайте, що головне в подібній ситуації - зберегти своє життя й здоров'я!
Повідомляє Поліція Миколаївської області

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив