Миколаїв: кіберполіція попереджає про нові вірусні додатки

Миколаїв: кіберполіція попереджає про нові вірусні додатки

Спам-повідомлення з «вірусним» посиланням надсилалися користувачам соціальної мережі «facebook» від імені їх друзів. Цей тип вірусу розповсюджується з метою майнінгу безпосередньо у браузері враженого комп’ютера, користуючись його ресурсами. Розміщений у веб-магазинi Сhrome плагiн лише за чотири доби набрав 30 тисяч завантажень.
Такий тип вірусу з’явився нещодавно (вперше його було зафіксовано у 2017 році) та почав масово розповсюджуватись у свiтi, у тому числі і на території України.
Великий обсяг завантажень цього плагіну вдалося досягти за рахунок розсилки спам-повідомлень серед користувачів соціальній мережі «facebook» від імені їх друзів. У повідомленнях зазначалося посилання на спеціально підготовлену сторінку, яка імітує вiдеохостiнг та пропонує додати до Google Chrome додаток для отримання можливості перегляду цього відео.Спеціалісти з кіберполіції зазначають, що у випадку отримання подібного повідомлення, необхідно максимально швидко попередити про це користувача, який зі свого аккаунту розповсюджує таку інформацію. У себе таке повідомлення потрібно позначити як спам.
Цей вірус може викрасти дані, які користувач вводить у форми на вебсайтах, включаючи логiни та паролі на всіх сторінках. Виявлено, що цей тип вірусу розповсюджується з метою майнінгу безпосередньо у Вашому браузері, користуючись ресурсами Вашого комп’ютеру.
Це стандартний Google Chrome додаток, який можливо видалити за стандартною процедурою:
  1. У куті екрана натисніть Панель запуску - стрілка вгору ^
  2. Правою кнопкою миші натисніть додаток, який потрібно видалити.
  3. Натисніть Видалити.
  4. Ще раз натисніть Видалити.
Як видалити розширення ?
  1. Відкрийте Chrome.
  2. Натисніть значок із трьома крапками - Інші інструменти - Розширення.
  3. Натисніть значок "Видалити" біля розширення.
  4. Щоб підтвердити дію, натисніть Видалити.
Порада. Щоб видалити розширення зі значком на панелі інструментів веб-переглядача, натисніть значок правою кнопкою миші та виберіть опцію «Видалити» з Chrome.
джерело

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив