Чому 10 квітня не можна лаятися, гуляючи біля води, і яку квітку треба пошукати, щоб мати здоров'я

Чому 10 квітня не можна лаятися, гуляючи біля води, і яку квітку треба пошукати, щоб мати здоров'я

Сьогодні, 10 квітня, згадують Іларіона Нового. Іларіон Новий жив у VIII столітті, він вірою і правдою служив Богу. У результаті праведних вчинків, він став преподобним ігуменом Пеликитським.
Зазвичай до цього часу вже теплішало, і сніг танув.
Слов'яни вірили, що, як тільки зацвітає мати-й-мачуха, Степанів вінок втрачає свою силу - його ще 15 серпня плели члени сім'ї всі разом.
І зазвичай такий вінок використовували для лікування хвороб як оберіг і талісман. З вінка висмикували рослини і заварювали чай. Будинок в цей час наповнювався ароматом, який також вважали цілющим. 10 квітня також рвали мати-й-мачуху, готували на її основі різні зілля.
З неї варили різні відвари для лікування безлічі хвороб.
Також вважалося, що мати-й-мачуха "протегує" сиротам і допомагає їм подолати самотність. Була легенда, присвячена цій квітці. Так, була дочка у однієї жінки, і мати її дуже любила. Але дівчинка померла, а з материнської любові з'явилася квітка, яка однією стороною листа прикривала могилу дівчинки. Але була у цієї жінки ще й пасербиця, яку вона не любила. Саме тому, інша сторона листа є більш жорсткою.
Вважалося, що 10 квітня обов'язково потрібно почистити ставок, попередньо перехрестившись, щоб водяний у вир не забрав. Також 10 квітня біля ставка в жодному разі не можна було сваритися і лаятися.
Народні прикмети на 10 квітня
Чується глухий і тривалий грім - буде багато дощів в найближчі тижні
Сороки сидять 10 квітня на верхівках дерев - холод скоро закінчиться
Дощ у цей день - прикмета того, що буде хороший урожай.
Чайки ввечері кричать - влітку буде посуха. Якщо вони співають протяжно, то на наступний день можна очікувати ясної погоди
Туман та іній вранці 10 квітня віщують багатий урожай фруктів, овочів і злаків
Чайки літають низько - чекай посухи.
Depo.Закарпаття

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив