Миколаївська облась: тільки у І кварталі - більше 800 протоколів за вчинення домашнього насильства

Миколаївська облась: тільки у І кварталі - більше 800 протоколів за вчинення домашнього насильства

Згідно з офіційною статистикою протягом І кварталу поточного року до підрозділів поліції Миколаївщини надійшло більше тисячі заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства.
За результатами реагування на них співробітниками поліції складено 807 протоколів за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які направлені для розгляду та прийняття рішення до суду.
Санкція вказаної статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 170 до 680 грн., громадських робіт від 30 до 60 годин або адміністративного арешту до 15 діб.
Також на профілактичний облік поставлено 574 кривдника, у переважній більшості це особи чоловічої статі (516). Загалом на превентивному обліку поліції перебуває 1701 кривдник, з якими дільничні офіцери поліції проводять індивідуально-профілактичну роботу.
Разом з тим слід зазначити, що передбачені законом спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству на сьогодні застосовуються не у повній мірі. Так, винесення співробітниками поліції стосовно кривдника термінового заборонного припису стане можливим лише після затвердження Міністерством внутрішніх справ України відповідного порядку, проект якого вже розроблено з урахуванням пропозицій поліції.
У разі вчинення домашнього насильства або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до територіального підрозділу поліції.

Це можна зробити зателефонувавши на телефон чергової частини, спецлінію «102» або відвідавши відділ чи відділення поліції особисто.
Інформує: Управління превентивної діяльності ГУНП в Миколаївській області

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив