У Миколаєві водій домігся компенсації від комунальників, що не залатали ями на дорогах

У Миколаєві водій домігся компенсації від комунальників, що не залатали ями на дорогах

Адвокати кажуть, що такі справи у суді виграти не складно, просто водії не хочуть втягувати себе в судовий процес.
Влетів у яму, пошкодив машину – отримав компенсацію. Домогтися такого через суд можна. Дмитро Талпа в Миколаєві виграв у судовій тяганині проти комунального підприємства, яке вчасно не залатало ями на дорогах.
Через це у чоловіка розбита машина та збитки на десятки тисяч гривень. З детальною інструкцією, як вигравати у дорожників у суді, ознайомлять миколаївські журналісти.
Більше року тому Дмитро Талпа в'їхав на своїй автівці у величезну яму на дорозі. Водій розповідає, небезпеку бачив, але оминути перешкоду шансу не було через вузьку дорогу.
В результаті – вщент пошкоджені колеса, диски та бампер. Ремонт коштував більш як 20 тисяч гривень.
Чоловік згадує: "Я викликав поліцію, викликав оцінювачів. Все по закону зробив, оплатив оцінювачам їх роботу, звернувся до юриста, разом склали позов, після чого подали до суду".
Патрульні на місці підтвердили та зафіксували – причиною ДТП став незадовільний стан дорожнього покриття. Тож Дмитро Талпа подав до суду на "Експлуатаційне лінійне управління автодоріг", організацію, яка й опікується цією ділянкою дороги.
Адвокат Родіон Кошурко розповідає деталі: "У позові ми посилалися, ясна річ, на посадові інструкції. Скажімо, це звичайний, стандартний позов, загальнодоступний для всіх громадян".
Суд задовольнив позов Дмитра Талпи і зобов'язав відповідача виплатити компенсацію 20 тисяч гривень. Утім, комунальники вирок оскаржуватимуть.
Юрист КП "ЕЛУ автодоріг" каже: "Наша позиція така, що ми не згодні з рішенням, яке було винесено. Не прислухалися до наших аргументів. Ми готуємо апеляцію".
Попри тисячі відірваних коліс на українських розбитих дорогах, позиваються до автодорожників лише одиниці, кажуть юристи. Хоча й запевняють – виграти таку справу нескладно. Втім, більшість водіїв у перспективи таких позовів не вірять. 
Від лавини позовів комунальників рятує й те, що більшість водіїв не хочуть гаяти роки на судову тяганину. За словами юристів, така справа має розглядатися не більше трьох місяців. Натомість у Дмитра Талпи на це пішло більше року. Попереду ще й апеляція.
Водійка Ганна зауважує: "Прецеденти повинні існувати. Я вірю, що ми будемо жити в правовій державі і боротися за свої права".
Наталка Полтавець, Миколаїв, "5 канал"

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив