В США винайшли новий препарат проти раку

В  США винайшли новий препарат проти раку

Американські вчені анонсували, що винайшли препарат, який вилікує рак.
Людство шукає ліки від раку стільки, скільки хвороба існує. Є багато медикаментів на стадії розробки або тестування, але жоден ще повноцінно не визнаний офіційно. Є методи, якими медики користуються вже давно, "заморожуючи" рак.
Нещодавно вчені Онкологічного центру в Джорджтауні (США) з'ясували, що поєднання препаратів, спрямованих проти утворення нових судин, стимулюють імунну систему. І це нібито дозволяє успішно боротися з агресивним раком без побічних ефектів
Що ж до відкриття американців, то для неспеціалістів зрозуміти, як він діє, досить непросто.
Що за нові ліки винайшли вчені
Препарат акситиніб блокує ангіогенез - процес утворення нових кровоносних судин в органі чи тканині, який в злоякісних пухлинах протікає дуже інтенсивно. Імуномодулюючий агент - пембролізумаб - є інгібітором контрольних точок імунної системи. Контрольними точками називають специфічні білки, які використовуються пухлиною для обману лімфоцитів і уникнення її атаки. Пембролізумаб схвалений FDA для лікування пацієнтів з декількома типами раку, включаючи рак меланоми, легких, сечового міхура, голови і шиї.
Раніше спроби створити комбінований препарат з ліків, які блокують ангіогенез, і імуномодуляторів приводили до отримання надмірно токсичних з'єднань. Однак результати клінічного дослідження за участю 52 пацієнтів з раком нирки показали, що новий засіб більш безпечний.
Що таке рак?
Загалом, раком можна назвати неконтрольований поділ клітин, що призводить до утворення пухлин. Такі зміни відбуваються в результаті того, що клітина перестає виконувати свої безпосередні функції, а якщо їх стає багато, то для людини це може закінчитися смертю.
Зазвичай людський організм бореться з такими утвореннями, але з великою кількістю впоратися дуже важко. Явище, коли такі клітини починають проникати крізь інші, називається метастази. Вони можуть поширитися по всьому організму шляхом потрапляння в кровоносну систему. Так вражаються і інші органи. Зазвичай в цьому випадку змінені клітини ще й виділяють токсичні речовини, тому імунітету людини стає все складніше. Саме тому так важко винайти універсальне і ефективне ліки від раку, яке змогло б знищити пошкоджені клітини і не зачепити здорові.
Чому ж він виникає?
Виникнення цієї хвороби може бути зумовлена різними факторами. Наприклад:
фізичними — це може бути вплив радіації, різних видів випромінювання та ін;
хімічними — впливом канцерогенних речовин;
біологічними — ряд деяких вірусів.
Крім цього, багато доктора приходять до думки, що пухлини можуть утворитися з-за стресу, поганої екології, низького імунітету та ін. Фактори можуть бути абсолютно різними, і не можна напевно сказати, що може спровокувати неконтрольований поділ клітин.
Які ліки від раку можна при цьому використовувати? Це вирішується тільки після комплексного обстеження та за призначенням лікаря. У сучасній медицині не рекомендують використання знахарських методів, так як деякі лікарські препарати можуть містити речовини, які тільки погіршать стан хворого.
Симптоми раку
Симптомами того, що з організмом не все в порядку, можуть бути абсолютно безпечні на перший погляд знаки, а саме:
хронічна втома;
зниження ваги;
підвищення температури;
больові симптоми;
збільшення лімфовузлів або поява новоутворень;
також потрібно стежити за станом окремих органів, так як будь-які серйозні зміни можуть свідчити про появу раку (кашель, поява крові, хрипи в горлі і ін).
При появі будь-яких насторожуючих симптомів слід негайно звернутися до лікаря, який проведе діагностику, випише при необхідності ліки від раку чи іншу терапію.
Які органи уражаються частіше за все
Для раку немає меж, він може вразити будь-який орган людського тіла. Однак, за статистикою, під загрозою найчастіше виявляються легені та шлунково-кишковий тракт. В жіночому організмі "мішенню" може стати молочна залоза, а в чоловічому — передміхурова. В інших випадках це визначає спосіб життя людини. Наприклад, для курця є велика ймовірність ураження легень. Також наявність хвороб, які зовсім не лікуються, може спровокувати розвиток пухлини.
Сучасні методи лікування
У сучасному світі є кілька напрямів, за якими йде лікування ракових пухлин. Вибір методу залежить від стадії розвитку хвороби.
Хірургічний метод, в результаті якого відбувається видалення з організму пухлини.
Опромінення ураженого місця.
Метод хіміотерапії, коли використовуються спеціальні медикаменти, які вбивають ракові клітини.
Кожен з методів має свої переваги і недоліки. Також постійно в багатьох країнах розробляють нові ліки від раку. Хочеться відзначити, що останнім часом для лікування цієї хвороби вчені створюють медикаментозні препарати, робота яких заснована на блокуванні харчування пошкоджених клітин. Однак вони не відрізняються своєю дешевизною, тому зовсім небагато можуть дозволити собі їх використання. Також є ряд ліків, які ще тільки в розробці.
Неможливо назвати найкращі ліки від раку з вже існуючих випробуваних препаратів. Кожний засіб використовують для певного випадку, підбираючи більш дієвий (вважається, що кожна пухлина унікальна), проте не факт, що лікування буде повним.
Чи можна попередити рак?
На сьогоднішній день вчені сходяться на думці, що рак можна попередити. Для цього слід лише змінити свій спосіб життя, а саме відмовитись від вживання тютюнових та алкогольних виробів, знизити кількість уживаних м'ясних продуктів, а також тих, де є ГМО, і збільшити кількість входязих в раціон овочів і фруктів.
Очевидно, це і є відповідь на питання про те, чи є ліки від раку. Якісний спосіб життя, натуральні продукти, відсутність стресів допоможуть уникнути цієї хвороби.
Також багато лікарі сходяться на думці, що наші думки багато в чому визначають наше здоров'я. Якщо боятися захворіти чим-небудь, через деякий час обов'язково з'являться симптоми. Тому потрібно стежити і за своїми думками.
Також існує думка, що ідеальні ліки від раку приховують. Причиною цього може бути дорожнеча існуючих препаратів, які все одно купують зневірені люди, часто неодноразово. Однак, як стверджують вчені і лікарі, медицина зараз тільки шукає це засіб, так як воно має вибірково впливати на клітини людського організму (уражені вбиваючи, а здорові залишаючи). Це, виявляється, дуже важка справа. До того ж сам процес виникнення ракових клітин і їх подальший розвиток не до кінця вивчені.
Хлопчик, який кричав "вовк!"
Чергова новина про винайдені ліки від раку одразу викличе в українців нездорову асоціацію – ми пам'ятаємо, як рік тому розгорівся скандал навколо молодого українського доктора наук Ольги Броварець, яка нібито замахнулась на те, що досі ще не вдалось нікому. Вчені заволали: "канал розповів, що дівчина винайшла ліки від раку", хоча насправді такого не стверджували ані журналіст, ані сама героїня, ані експерти.
Скандал роздувся, через що НАН зібрала відкрите засідання, на якому Ольга Броварець зробила доповідь щодо своєї роботи, а заодно - спробувала відбитися від активних атак колег. Як результат, академія оприлюднила офіційне звернення до ЗМІ, в якому визнала, що робота вченої проведена на достатньому рівні, але прямого стосунку до ліків від раку не має і не дає надії на їхнє створення в майбутньому, хоча група група нардепів на чолі з Олегом Мусієм пішла ще далі – вони закликали номінувати вчену на Нобелівську премію…
Звісно, кожна новина про "ліки від раку" заставляє сподіватись на краще, і поза сумнівом, день, коли знайдуть ліки від раку, стане одним з найбільших в історії, а доти треба уважно перевіряти чутки…
Автор: Денис Сарбей
джерело

Комментариев 1

Офлайн
IrinaActise
IrinaActise 2 января 2020 01:14
День добрый, хочу поинтересоваться кто как и где отдыхает? Планируем с друзьями на отдых и прочитали тут рекомендации по отдыху. Вобщем-то хотим отправиться к морю за границу например в Латвию, Кипр или в Сербию. Дайте совет где сейчас лучше отдохнуть?

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив