Прописку хочуть скасувати: як отримати право на проживання в Україні

Прописку хочуть скасувати: як отримати право на проживання в Україні

В Україні представлено законопроект, який дозволить замінити прописку. Замість неї запропонують два інших варіанти для отримання права на проживання в країні. Про це стало відомо зі слів керівника сектора політики та реінжинірингу відомства Людмили Рабчинської.
ФАКТ. 

Законопроект було розроблено і представлено експертами Офісу реформи адмінпослуг. Замість прописки громадянам будуть запропоновані два варіанти – декларативний принцип або реєстрація на базі демографічного реєстру.
ДЕКЛАРАЦІЯ не дає ніяких прав на майно, крім фактичного проживання, при цьому інтереси власника цієї житлоплощі ніяк не повинні бути порушені. Також власник житлоплощі, в разі незгоди, може безкоштовно оскаржити таке рішення. Плюси в тому, що за декларативним принципом право на проживання оформлюється лише одним документом – заявкою, яку можна подати як особисто, так і в онлайн-режимі. Оформлення заявки буде доступно цілодобово і займатиме не більше 5 хвилин.
Людмила Рабчинська, керівник сектора Офісу реформи адмінпослуг:
Спочатку людина повинна отримати право на проживання, а вже після цього здійснити реєстрацію. Декларуючи місце проживання, людина, як і зараз, буде вказувати підставу для проживання.
ДРУГИЙ СПОСІБ отримання права на проживання – реєстрація на базі демографічного реєстру. Цей варіант дозволить громадянам уникнути довгої паперової тяганини, а також надасть можливість обміну даними між різними державними органами.
«Затяжна реформа реєстрації місця проживання в Україні найближчим часом може завершитися», – резюмувала Рабчинська.
джерело

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив