Не спалах, а сезонне зростання: пояснення щодо гепатиту А в Миколаєві

Не спалах, а сезонне зростання: пояснення щодо гепатиту А в Миколаєві

У Миколаєві спалах гепатиту А. Захворіли 37 людей, повідомляє прес-служба Миколаївської міськради. За словами заступника головного санітарного лікаря області, епідобстеження встановило, що спільного харчового фактору у пацієнтів немає. Це дає підстави вважати, що єдиний фактор, який об’єднує хворих — вода з пунктів доочистки і розливу.
Директор ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Володимир Клочко в коментарі Громадському радіо заявив, що в Миколаєві зовсім спалах гепатиту, а сезонне зростання захворюваності. Зроблено проби води. Зараз чекають на результатів цих проб:
«Ніхто нічого не закривав. В анамнезі у хворих було вказано, що вони брали воду на розлив, яка реалізовувалася в кіосках, на яких було написано «чиста вода». Це не має жодного відношення до бренду «Чиста вода», яка бутильована — є підприємці, які займаються чистою бутильованою водою. Це абсолютно різні речі. під час епідрозслідування ми відібрали ці проби та проводимо розслідування як в себе в лабораторії, так і відправили до Одеси в лабораторію. Сьогодні все це знаходиться в розслідуванні», — говорить Клочко.
За його словами, починаючи з 27 листопада зафіксовано 37 випадків захворювання серед жителів Миколаєва.
Під час епідрозслідування з’ясувалося, що цих людей не пов’язує ні спільний характер харчування, спільний колектив. 
«На даний час, є припущення, що могла бути якась вода. Яка саме? Для цього проводиться лабораторне відпрацювання», — додав Володимир Клочко. 
Геппатіт А — це інфекційне захворювання. Інфекція потрапляє до організму людини шляхом споживання їжі або води, забрудненої інфікованими випорожненнями.
Інфікування також можливо шляхом близького контакту з хворим.
Від інфікування до появи симптомів проходить від двох до шести тижнів. Якщо симптоми з’являються, вони, як правило, зберігаються протягом 1-4 тижнів в неускладнених випадках. У хворих буває гарячка в перші кілька днів хвороби, слабкість, зниження апетиту, жовтяниця, у важких випадках — може бути присутнім блювота і біль в животі.
Перехворівши один раз, людина набуває імунітету проти гепатиту А на все життя. Для діагностування хвороби необхідно зробити аналіз крові, оскільки її симптоми притаманні деяким іншим хворобам. Гепатит А — це один з п’яти відомих у світі видів геппатіту. Від нього існують вакцини.
источник

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив