Миколаївці поклали квіти до пам’ятника Герою України В’ячеславу Чорноволу

Миколаївці поклали квіти до пам’ятника Герою України В’ячеславу Чорноволу

Сьогодні, 22 грудня, у рамках відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола, миколаївці поклали квіти до пам’ятника Герою України.
У церемонії взяли участь керівництво області та усі небайдужі жителі Миколаєва, повідомляє Миколаївська ОДА.
Для довідки: В’ячеслав Чорновіл-український політик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в’язень СРСР. Провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х-90-х років. Удостоєний посмертного звання «Герой України».
В’ячеслав Чорновіл — ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення Незалежності України. Разом із іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Кілька разів ув’язнений за «антирадянську пропаґанду», перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні — сумарно пробув у неволі 17 років. У 1990-1992 рр. — голова Львівської обласної ради. Народний депутат України з березня 1990 р. Кандидат у Президенти України на виборах 1991 р. З 1992 р. і до смерті — голова Народного Руху України. Загинув 1999 року за нез’ясованих обставин в автокатастрофі під Борисполем.
джерело

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив