Чому 8 грудня не можна скаржитися на погоду і снідати перед роботою

Чому 8 грудня не можна скаржитися на погоду і снідати перед роботою

У народі говорили, що настав Клим Холодний, оскільки погода псувалася, випадав сніг, дув холодний вітер.
У церкві 8 грудня вшановується пам'ять Папи римського Климента I, який належав до числа 70-ти апостолів. Про життя Климента відомо не дуже багато. Він народився у багатій родині римських жителів. Батьки Климента незабаром після його народження вирушили до Афін морським шляхом.
Однак корабель потонув. Климент, його батьки і ще троє братів вижили, але втратили один одного. Климент думав, що його близькі померли і став задумовуватися над тим, що відбувається після смерті. Саме таким чином він приходить до Бога. Після хрещення Климент зміг відшукати своїх батьків.
У народі говорили, що Климент приводить із собою сувору зиму.
Вважалося, що не можна починати роботу після сніданку - трудитися 8 грудня було потрібно саме натщесерце. Пов'язано це було з тим, що, наприклад, тієї ж молотьбою займатися складно, якщо шлунок повний - буде важко нахилитися, знизиться рухливість.
8 грудня жінки починали прясти, сівши біля вікна, через велику кількість снігу світла було достатньо. З будинку без потреби намагалися не виходити, оскільки казали, що в цей час близько хати вовки збираються. Особливо небезпечно було вийти куди-небудь в темний час доби.
Обов'язково 8 грудня ходили до церкви для того, щоб помолитися святому Клименту. Матері часто просили у святого захисту для своїх дітей.
Було поширене вірування в злих духів, яких називали Тріскун. Казали, що в зимовий період, втому числі, 8 грудня, такі духи ганяються у полях і дмуть в кулаки.
Тріскун стукає по гілках і стовбурах дерев, по промерзлій землі. Влітку вони зазвичай дрімають, але взимку прокидаються і з першим снігом потрапляють на землю. Говорили, що дуже не любив суворий дух тих, хто на холоднечу скаржиться, і може покарати їх хворобами. Тому важливо було завжди бути бадьорим і веселим - саме тоді мороз нагородить міцним здоров'ям і гарним рум'янцем.
Народні прикмети на 8 грудня:
Якщо сніг іде, то літо дощовим буде
Якщо людина народилася 8 грудня, то в якості талісмана їй треба носити гірський кришталь або корунд
У мороз на річковому льоду 8 грудня видна зверху вода - чекай потепління і дощ
Великі снігові горби з сильним інеєм при промерзлій землі - прикмети до того, що буде хороший урожай
Ранні півні чутні 8 грудня - буде потепління.

Комментариев 1

Офлайн
Kueithadvef
Kueithadvef 13 июня 2018 02:30
Народ кто хочет играть в современные игры на высоких настройках с динамичными теняими даже на самых слабых ПК или ноутах. Без лагов и фризов (Но нужен более менее нормальный инет). Держите пожайлуста: Скачать саму прогу можно здесь. | Видео по установке и настройке смотрите тут. Внимание!!! Данный патч позволяет играть бесплатно пять часов в сутки. Если Вас интересует "Безлимит" то за 70 руб. в мес. обеспечу обновлние, поддержку и помогу с настройкой! Играю уже девять месяцев на ведре 2005 г. Буду рад кому помог разорить буржуев игровой индустрии!!! Если заинтересовало пишите в форму обратной связи. Перед покупкой протестируйте бесплатные возможности.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив