Як у перший день зими можна стати багатшими, і що віщує комар на початку грудня

Як у перший день зими можна стати багатшими, і що віщує комар на початку грудня

У народі говорили: "Платон та Роман вкажуть зиму нам".
У церкві 1 грудня вшановується пам'ять святих мучеників Романа і Платона, які постраждали за віру в IV ст. Відомо, що Платон був братом мученика Антіоха - вони народилися в сім'ї благочестивих християн і отримали відмінне виховання, після чого почали проповідувати християнство на початку своєї юності. Платон дуже часто зустрічався з язичниками і розмовляв з ними для того, щоб навернути у віру. Це відбувалося за часів правління імператора Агрипіна, який відрізнявся нетерпимістю до прихильників християнського вчення. Не дивно, що він розпорядився заарештувати Платона і влаштував суд, на якому вимагав, щоб проповідник відрікся від своїх переконань. Платон відмовився зробити це, за що його було закатовано і вбито.
Крім того, 1 грудня вшановується пам'ять святого Романа, який прийняв мученицьку смерть разом з отроком Варулом. Відбувалося це під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Максиміліаном. Сам Роман був дияконом у місті Кесарія і одного разу зустрів єпарха, який йшов на язичницьке свято. Тоді Роман став переконувати його відректися від віри, після чого той відмовився зробити і піддав проповідника великій кількості тортур. Повз проходив Варул, який також був християнином і не міг залишитися осторонь. Тоді його теж схопили і закатували разом з Романом.
У давнину цим двом мученикам молилися для матеріального благополуччя. Вранці перед початком будь-якої роботи неодмінно йшли в церкву, оскільки вірили, що після цього в сім'ї водитися гроші будуть.
Селяни у цей час також займалися виготовленням посуду, кахлів, черепиці, причому, використовували для цього особливу техніку. При виготовленні посуду використовували липу, яка легко полірувалася і гнулася. Предки вважали, що липа здатна захистити людину від нечисті.
Народні прикмети на 1 грудня:
Існує народна прикмета, якщо 1 грудня тепло на вулиці - зима буде теплою і м'якою, і навпаки
Вітер дме сильний 1 грудня - взимку віхол і хуртовин буде багато
Якщо 1 грудня погода протягом дня швидко змінюється, то зима взагалі буде дуже мінливою
Якщо на клямці з'явилася іржа - чекай негоди найближчим часом
Якщо людина народилася 1 грудня, то буде володіти здатністю передбачати погоду
Кола навколо місяця - незабаром буде мороз
За народною прикметою, комар в будинку з'явився 1 грудня - чекай відлиги.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив