Чому ми в захваті від морських піхотинців

Чому ми в захваті від морських піхотинців


 Вчора, 16 листопада, в Україні відзначаюли День морської піхоти.
Як зазначає Depo.ua, свято було започатковане указом в.о. президента України від 31 березня 2014 року для відродження та розвитку національних військових традицій.
Народження сучасної української піхоти припадає на 1918 рік. Тоді очільник Української Держави Павло Скоропадський видав наказ "Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби". Бригаду морських піхотинців поділили на три відділи, кожному з яких доручили охороняти окрему ділянку кордону.
За часів Незалежної України морська піхота відродилася у 1993 році, коли було створено Військово-морські Сили України. В Севастополі сформували 1-й Окремий батальйон Морської піхоти, а у грудні 2013 року у Керчі з'явився ше один, 501-й батальйон.
Після анексії Криму Росією із двох батальйонів, в яких служили понад 650 солдатів, вірними Україні залишилися 196 людей. Піхотинці, які не схотіли коритися агресору, стали символом супротиву і прикладом для патріотів.
Коли командування заборонило чинити озброєний супротив агресору, бійці висловлювали громадянську позицію інакше. Так, у Керчі піхотинці розгорнули український прапор і влаштували концерт просто неба. Пізніше лідер "Океану Ельзи" Святослав Вакарчук зазначав, що вражений виконанням бійцями композиції гурту "Той день".
"Просто ком у горлі", - відзначив музикант.

 Воїнів, які не зрадили присязі, українці вважають першими у справжніми морськими піхотинцями країни. Гасло піхоти - "Вірний завжди".Нині вони служать в Одесі та Миколаєві і доукомплектовуються особовим складом. У 2014 році морська піхота України відправлена в зону АТО, де захищають Батьківщину від російських загарбників.

Боєць 36 окремої бригади морської піхоти Олександр Вознюк присвятив вірш загиблому товаришу Юрію Загребельному.


У Миколаєві складають клятву Морських піхотинців, віддаючи шану загиблим побратимам.


"Морська піхота України - це наш сильний аргумент у протистоянні з ворогом. Сьогодні у наших морських піхотинців свято. Вітаємо, хлопці!", - привітав бійців Петро Порошенко.
Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив