Що готують чоловіки і жінки 24 вересня, і чому цього дня не можна починати нові справи

Що готують чоловіки і жінки 24 вересня, і чому цього дня не можна починати нові справи

У цей час починалися затяжні дощі, тому селяни намагалися закінчити всю роботу.

У церкві 24 вересня вшановується пам'ять святої Федори Олександрійської, яка, згідно з історичними даними, жила в V столітті. У переказі йдеться про те, що Федора жила зі своїм чоловіком в мирі та злагоді, але одного разу один багатий чоловік, побачивши Федору, вирішив завоювати її і спокусити. Він підкупив родичів Федори, які її обдурили і сказали, що гріх, скоєний вночі, не є гріхом насправді. Жінка послухалася і зрадила своєму чоловікові, а вже потім зрозуміла, який вчинок вона зробила. Тоді Федора зненавиділа своє тіло і піддала себе різним мукам. Ігуменя, побачивши її страждання, нагадала Федорі історію Марії Магдалени - блудниці, яка покаялася і заслужила прощення. Тоді Федора і вирішила піти в монастир потай від усіх. Вона переодягнулася в чоловічий одяг і вступила в чоловічий монастир, назвавшись Федором. Вже після смерті Федори її чоловік дізнався про подвиг своєї дружини і сам прийняв постриг у цій обителі.
24 вересня відзначається день осіннього рівнодення. Селяни в цей час відправлялися в поля, щоб подивитися, наскільки добре сходять озимі і раділи, якщо було саме так, оскільки це обіцяло урожай. Федору в народі вважали покровителькою озимих. 24 вересня остаточно прощалися з літом, відзначали прихід по-справжньому холодних днів. Вранці іноді спостерігалися заморозки. 24 вересня влаштовували так звані капустяні вечірки, на яких збиралися в гостях, разом рубали капусту і готували найрізноманітніші страви.
24 вересня починалися затяжні дощі. Тому селяни намагалися закінчити всі роботи. Вони прибирали останню цибулю, несли вулики з бджолами зимівлю. На стіл подавали страви з капусти: голубці, пироги. Мужики варили пиво, витримуючи його в корчагах - глиняних глечиках. У народі говорили, що на Федору осінь на гнідий кобилі їздить, бо гнідий, тобто червонувато-рудий колір, був кольором осені — порожніх полів та опалого листя.
Народні прикмети на 24 вересня
Якщо 24 вересня знову бджоли літати стали - осінь буде довгою
Не можна починати ніяких справ на Федору - погана прикмета
Якщо людина народилася в день 24 вересня, то в якості талісманів їй підходять олівін і аквамарин.
джерело​​​

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив