Виробничі філії «НІБУЛОНа» завершили збирання ранніх зернових культур

Виробничі філії «НІБУЛОНа» завершили збирання ранніх зернових культур

Цьогорічна збиральна кампанія через прохолодну і затяжну весну розпочалася пізніше, ніж минулорічна. Однак, незважаючи на примхи природи, всі виробничі філії ТОВ СП «НІБУЛОН» завершили роботи зі збирання ранніх зернових культур за короткий термін (до 13 серпня) та показали хороші результати.

Так, у цьому році урожай було зібрано з площі понад 30,5 тис. га, що майже на 6 % більше, ніж  у 2016 р. Валовий збір ранніх зернових та технічних культур у поточному сезоні становить 120,8 тис. т, що практично на рівні минулого року.
Зокрема валовий збір пшениці  становить майже 108 тис. т, що перевищує минулорічний показник  на 4570 т. За результатами збиральної кампанії 2017 року, середня врожайність по культурі склала майже 42 ц/га, що дорівнює аналогічному минулорічному показнику. Найкращих результатів урожайності вдалося досягти філіям «Присеймівська» (Сумська обл.)  – 52,9 ц/га та «Кам’янець-Подільська» (Хмельницька обл.) –  52,6 ц/га. В останній, до речі, зафіксований і максимальний валовий збір пшениці  – 14,7 тис. тонн.
Загальний валовий збір озимого ріпаку  по підприємству становить понад 4 тис. т, а середня врожайність – 23,8 ц/га. Найкращі показники врожайності продемонструвала філія ДП «Лідієвське» (Миколаївська обл.) – 35,5 ц/га.
Щодо озимого та ярого ячменю, то середня врожайність культур по підприємству майже однакова – 35,3 ц/га, що перевищує минулорічний показник. Усього філіями компанії зібрано 5400 т озимого ячменю та 3800 т ярого.
За словами заступника генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» з сільськогосподарського виробництва Костянтина Хмельницького, з огляду на те, що філії компанії знаходяться в різних кліматичних зонах, показники ефективності роботи щільно корелюють з погодними умовами, що формуються локально. Однак, незважаючи на цьогорічну потужну посуху в центральній частині України, Полтавській, Черкаській та частково Житомирській областях, зниженню врожайності ранніх зернових культур по країні в цілому до 10 %, порівняно з минулим роком, компанії вдалося втримати кількісні показники на рівні 2016 р.
Окрім того, варто зазначити, що в поточному році відсутні карантинні бур’яни та пошкодження клопом шкідливою черепашкою в товарних і насінних партіях, причиною чого є ефективна робота спеціалістів компанії в цьому напрямку. Тобто зібраний урожай високої якості.
У нинішній збиральній кампанії були задіяні 62 одиниці зернозбиральної техніки. Незважаючи на більші засіяні площі, на відміну від минулого року, вивезення врожаю з полів вдалося провести в більш стислі строки. До того ж, завдяки підвищенню організації праці і управління власним автопарком, а також підвищенню його технічної готовності, ТОВ СП «НІБУЛОН» не тільки уникнуло найму стороннього автотранспорту, а й спромоглося суттєво наростити обсяг послуг стороннім організаціям із вивезення врожаю.
Наразі у виробничих підрозділах компанії проводяться підготовчі роботи до осіннього циклу польових робіт. Зокрема, філії «НІБУЛОНа» вже забезпечені мінеральними добривами, закуповуються  елітне насіння, якісні протруйники тощо. Повним ходом йде підготовка до початку збирання соняшнику у південних філія Миколаївщини. Урожайність цієї культури очікується  вищою за середні багаторічні показники.
джерело

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив