На Миколаївщині і Херсонщині росіянами за національністю назвали себе менше 8% жителів

На Миколаївщині і Херсонщині росіянами за національністю назвали себе менше 8% жителів

Майже 90% мешканців умовного Півдня - Миколаївської і Херсонської областей - ідентифікують себе як українців.
Про це свідчать дані широкого опитування громадської думки, проведеного чотирма провідними українськими соціологічними центрами (КМІС, Рейтинг, СОЦИС і Центр ім. Разумкова), які наводить Дзеркало тижня, передає портал Depo.Миколаїв.
Згідно з наведеними даними, в Миколаївській і Херсонській областях, що були об'єднані в групу "Південь", 89,3% мешканців ідентифікували себе як українців за національністю, лише 7,6% назвали себе росіянами за національністю, представниками інших національностей в регіоні назвали себе 2,6% жителів, відмовилися ідентифікувати свою національну належність 0,4% мешканців умовного Півдня.
Варто зазначити, що згідно з переписом населення 2001 року, українцями себе вважали 81,9% жителів Миколаївської та 82% жителів Херсонської областей. Натомість росіянами за національністю себе тоді назвали 14% мешканців як в Миколаївській, так і в Херсонській областях.
Автори статті у ДТ зазначають, що загалом в Україні відсоток тих, хто декларує українську національність, зріс на 12-19%. Натомість слідом за значним збільшенням декларацій про українську національну ідентичність аналогічних змін у мовній практиці не відбулося.
Україномовними себе назвали 16,9% жителів Миколаївської і Херсонської областей, російськомовними - 43,8%, двомовними - 30,1%.
В опитуванні громадської думки взяли участь по 500 жителів Миколаївської і Херсонської областей. Загалом в Україні було опитано 14 тис. людей.

Комментариев 1

Офлайн
Запорожец
Запорожец 19 июня 2017 14:39
Видел таких"украинцев" в Геническе, перевозчиков отдыхающих. Громко говорит, что он "потомственный украинец" с времен Екатерины! И ни за что гражданство не променяет! А, если придет Путин, то будет встречать его хлебом-солью... Осуждает прихожан западноукраинских церковь, которые собирают пожертвования на "войну". На объяснение, что это деньги на защиту Родины и надо с них брать пример. Этот "украинец" говорит, что у него Родина Советский Союз и на Донбассе убивают братьев... Вот такие украинцы встречаются на "умовному Півдні - Миколаївської і Херсонської областей". Говорит, что Геническ город небольшой, все друг-друга знают и отношение к происходящему у большинства примерно совпадает с его.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив